Ева Лонгорија се породи: Пресреќна сум што се остварив како мајка!

698

Еве Лонгорија во вторникот стана мајка на своето прво дете, односно син, а гордите родители му го дадоа името Сантијаго Енрике, пренесуваат медиумите. Актерката се породила во Лос Анџелес и се поминало во најдобар ред, а Лонгорија истакнала дека е пресреќна што се остварила во улогата на мајка.

Ева и Хосе имаат по еден брак зад себе. На Ева е ова е прво дете, додека Хосе од првиот брак има три деца.