Емотивно видео – „Адеми капитену, наш рекордеру“ (ВИДЕО)

65

Хрватскиот шампион Динамо Загреб со специјално видео му го честиташе на македонскиот репрезентативец и капитен на клубот, Аријан Адеми за рекордот кој го постави на вчерашниот меч против Феенорд. Имено, Адеми на овој натпревар повторно се запиша во лигата на рекорди на Динамо Загреб. Тоа беше негов 77. европски натпревар за хрватскиот првак, бројка со која Адеми е апсолутен рекорд на својот клуб.

Зад него од вчера останува Бразилецот со хрватски пасош Самир, кој имаше 76 европски средби како член на Динамо Загреб.