Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

314

Моделката и глумица Емили Ратајковски прошета низ њујоршките улици со своето куче Коломбо, облечена во високи жолти чизми над фармерките.

Еден од „најжешките“ трендови за сезоната есен/зима 2019/20 е високите чизми да се носат над фармерки или над панталони.

Ратајковски одбра впечатливи жолти чизми од есенската колекција на Rag&Bone, „скини“ фармерки со висок струк и тесна бела маичка.

Секси изгледот го зачини со чантичка иснпирирана од стилот на 90-те години и мачкасти очила за сонце.

„Вау“, нема што.