Џенифер и Бред посвојуваат дете? Веста за нивниот престој во Мексико ги обиколи светските медиуми

114

Оваа вест одекнал како бомба, а странските медиуми пишуваат дека актерите се нашле во Мексико за да посвојат дете.

Среде шпекулациите дека поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон исклучително се зближиле, заборавајќи го нивното бурно минато, во странските медиуми се појавиле гласини дека односот меѓу нив двајца се развива во поразлична насока и дека меѓу нив има нешто повеќе од пријателство.

Се зборува дека Бред и Џенифер сакаат да посвојат дете во Мексико. Тие гласини одекнале во Холивуд како и дека тие двајца тајно посетиле некое сиропатилиште во Мексико каде што двајцата биле забележани на 1-ви јануари.

Џен отпатувала во Мексико со група блиски пријатели меѓу кои и продуцентот Вик Спек и комичарот Џими Кимел додека пак Бред отпатувал сам.

Се верува дека тој и Џен заедно отпатувале во Тихуана за да посетат сиропатилиште со име “Casa Hogar Sion” кое Џен приватно го поддржува веќе со години, а можеби и да посвојат дете.

Неколку денови по патувањето во Мексико, Џенифер и Бред се сретнале на доделувањето на нградите на Златен Глобус, каде што Пит доби награда за најдобра споредна улога во филмот на Квентин Тарантино.