Доаѓа дожд и снег: Еве какво време не`очекува до четврток

468
ESKİSEHİR,TURKEY-January 15,2019:Snowfall in the city. People are walking on the street in winter.Young people take photos under snow and make selfies.

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по котлините во државата. Преку денот пак, ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер, информираат од УХМР.

Во вторник времето во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Променливо облачно ќе биде во среда. Претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места особено на запад и север со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Во четврток исто така ќе биде променливо облачно, а кон крајот на денот ќе има локален дожд.