Ципрас: Атмосферата беше многу добра, речиси како на свадба

1245

Климата беше многу добра на ручекот со Заев, речиси како на свадба, бил коментарот на Алексис Ципрас, според грчките медиуми, во однос на ручекот на двајцата премиери што вчера се одржа во Отешево, веднаш по потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, медиумите во Грција го пренесуваат и менито, односно што јаделе македонската, грчката и европската делегација.