Брестовац го објави поширокиот список за дуелите со Финска и Швајцарија

83

Селекторот на Македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави поширокиот список од 35 ракометари за квалификациските натпревари за Европското првенство 2022 со Финска и Швајцарија.

Македонија првиот квалификациски меч го игра на 4 ноември против Финска, по што следи меч против Швајцарија на 7 ноември.

На поширокиот список има многу нови ракометари од македонските екипи, а останува да видиме кои ќе останат на крајот за квалификациските натпревари.