Кристина Арнаудова откри што има „вештачко“ на неа (фото)

60

Живееме во 21 век каде што благодарение на современите технологии имаме  се на дофат, па што би се народски рекло „и од пиле млеко“.

Денес, доколку сте незадоволни од својот физички изглед може да отидете под нож и благодарение на пластичните операции да промените нешто што не ви се допаѓа, буквално дотолку да го промените личниот опис.

Многу познати дами од јавниот свет , веќе одамнаа легнаа под нож и ги корегираа недостатоците. Некои јавно признаа дека се препуштиле на вештите раце на стручните лица, други се уште кријат дека имаат направено некаква интеревенција.

Зголемување и намалување на гради, корегирање на одредени делови од тело, ставање на силиконски усни се само некои од зафатите кои ги прават дамите, особено оние од естрадниот свет. Па кога ќе погледнете фотографии од пред и по операциите, речиси изгледаат непрепознатливо.

Македонската пејачка Кристина Арнаудова изгледа не спаѓа во редот на дамите кои обожаваат да одат на ремонт, барем ако судиме по објавите на социјалните мрежи.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Па така, преку една од најкористените социјални мрежи „Инстаграм“, таа сподели што има „вештачко“ на неа.

Таа објави фотографија од своите нови нокти, а во описот напиша:

„Oд вештачки работи на мене, само нокти еднаш во годината“ напиша пејачката.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ