Баснословна сума бара Јунајтед, ако Реал прифати – Погба ќе биде најскап во историјата

0
153

Реал Мадрид, наводно, ги почнал преговорите со Манчестер Јунајтед за францускиот репрезентативец Пол Погба, но веќе на стартот се соочил со проблеми.

Причина за тоа е високата сума што ја побарал премиерлигашот како отштета. Англиските медиуми тврдат дека станува збор за 170 милиони евра што веројатно е премногу за променлив играч каков што е Погба. Реал бил подготвен да го вклучи и Герет Бејл во зделката, но од Јунајтед категорично одбиле.

Ако, сепак, некако Реал прифати да плати толку пари, Погба ќе го помине токму Бејл и ќе стане најскап играч во историјата на клубот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here