Актерката пред 16 години снимала „жешки насловни“ за Плејбој, но многумина се согласни дека денеска изгледа подобро од кога и да е

107

Брук Бурк моментално е на одмор во Тулум, а таму ја покажала својата прекрасна форма на тело и покажала како ужива со соето момче Скот Ригсби со кој што веќе една година е во врска.

Американската актерка и Плејбој зајачица е една од оние жение која што привлекува восхит и внимание каде и да се појави, па така таа и на 50 години може да се пофали со својата беспрекорна линија на тело.

Па, така и овие денови таа предизвикала внимание на мексиканските плажи каде што уживала со своето момче Скот.

Тие двајцата не се одвојувале еден од друг и разменувале нежности во јавноста. Парот бил снимен од папарацо фотографите, а 49-годишната Брук на фотографиите изгледа навистина опуштено, но воедно и фантастично.

Инаку, парот на одмор е со своите пријатели, а дел од атмосферата Брук споделила и на социјалните мрежи.

Скот се занимава со продажба на недвижнини, а Брук со него е заедно од 2019-та година откако се развела од актерот Дејвид со кој што во брак била 12 години.

Поранешните сопружници останале во добри односи и заедно ги одгледуваат своите деца, 12-годишниот син Шај и 13-годишната ќерка Хевен.