Адријана Лима се појави на црвениот килим, а папараците ги забележаа нејзините неуредни стапала (фото)

754

Една од најубавите жени на светот, Адријана Лима, се појави на премиерата на еден филм во провокативна црвена толаета и целото внимание го привлече кон себе.

Со изборот на фустанот ги собра сите коментари, а шминката беше беспрекорна, како и фризурата.

Меѓутоа, неуредните стапала на Лима не поминаа незабележано.

Парапаците забележаа избришан лак за нокти, како и несредена кожа.

Фотографиите веднаш ги обиколија медиумите, а поранешната сопруга на Марко Јариќ и ангел на „Викторија Сикрет“, се најде на мета на критика.

фото:профимедиа