Почетна Македонија Земјотрес ја стресе источна Македонија, почуствуван и во Скопје

Земјотрес ја стресе источна Македонија, почуствуван и во Скопје

1145
Seismograph with paper in action and earthquake - 3D Rendering

Синоќа околу 19:30 часот во регионот на Берово и на Пехчево се почувствува слаб земјотрес со магнитуда од 2,7 степени по Рихтер. Како што се наведува во сеизмолошкиот извештај, епицентарот на потресот бил на околу пет километри северозапазно од градот Пехчево.

loading...