Времето денеска облачно со повремен дожд и ветер

303

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а во текот на денот од југ ќе има слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 19 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, а во ноќните часови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската темптература ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и суво време со температури околу просекот за овој период од годината.