Временска прогноза за наредните денови

222

Времето во земјава ќе биде променливо облачно време со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од седум до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно време со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до 14 степени.

И утре ќе се задржи променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од петок утринските температури на места ќе се спуштаат и под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.