Во Њујорк убиен мафијашки бос од фамилијата Гамбино

0
75

Бос од мафијашката фамилија Гамбино, Франческо Кали, познат како „Френки бој“, беше убиен пред неговата куќа на Стетен ајленд, соопшти њујоршката полиција.

Во 53-годишниот Кали биле испукани најмалку шест куршуми, по што напаѓачот со автомобил го прегазил мафијашот, пренесува агенцијата „Ројтерс“.

Фамилијата Гамбино е една од петте главни италијанско-американски мафијашки семејства во Њујорк.

Мотивот за убиството засега не е познат, а истрагата е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here