(ВИДЕО) Несторовски сам го носи Палермо во Сериа А, повторно стрелаше македонецот

0
84

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски повторно се запиша во листата на стрелците во Серија Б.

На гостувањето кај Беневенто, Палермо победи со 2-1, а нашиот напаѓач го отвори резултатот во 42. минута.

Палермо го држи чекорот со второпласираниот Лече, а Несторовски скокна на делба на петтата позиција на листата на стрелците со 12 гола оваа сезона.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here