Видео: Мал авион слета на автопат во САД, повредени четири лица

134

Најмалку четири лица се здобија со полесни повреди откако помал авион беше принуден да слета на автопат во предградие на Чикаго.

Авионот „BeechB24R“ во четвртокот итно слета на автопатот 355 поради проблеми со моторот, при што беа повредени пилотот и тројца патници. Инцидентот се случил околу 11:30 часот, пишуваат медиумите во таа земја.

39-годишниот пилот и тројца патници, вклучувајќи и 15 годишно лице, се здобиле со полесни повреди и биле пренесени во болниците.