ВИДЕО: Ја скршивме Летонија, во соблекувалните „до даска“ ечи: МАКЕДОНИЈА!

0
607

По апсолутно заслужената победа над Летонија синоќа со 3:1, репрезентативците со дел од стручниот штаб, слават громогласно во соблекувалните.

Алиоски беше стрелец вечерва и два гола постигна фантастичниот Елиф Елмас, кој беше еден од подобрите поединци во победата.

По натпреварот, во соблекувалните грми „МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА!“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here