ВИДЕО: Фенербахче го слави Македонецот – Елмас блесна и со првенец донесе победа

456

Елиф Елмас го постигна првиот гол за Фенербахче и тоа каков, победенички. Македонецо влезе од клупата за резервни играчи во 61. минута, за да пет минути подоцна стрела за 0-1 на гостувањето кај Коњаспорт.

Токму овој гол се покажа и како решавачки за трите бода на клубот од Истанбул

За домашниот тим во почетниот тим беше Адис Јаховиќ кој во 65. минута беше заменет, само две минути порано пред да го примат голот.