(ВИДЕО) Богут полуде, им покажа на судиите нешто што не смее, а потоа пуцеше во микс зоната

56

Ендрју Богут беше бесен на судиите во самиот финиш на мечот против Шпанија.

Австралија заслужи да победи денеска, особено ако се земе предвид ситуацијата на девет секунди до крајот на мечот кога судијата досуди непостоечки фаул на Богут по што Шпанците прејдоа во предност по првпат во второто полувреме.

Богут гестикулираше пари и гледаше кон судиите, јасно алудирајќи дека се подмитени.

По завршувањето на мечот, Богут не можеше да се смири, па урлаше и пцуеше во микс зоната покрај новинарите…

loading...