Вардар – Алборг, со директен пренос на Арена Спорт 3

67

Во среда, Вардар ќе го одигра и третиот натпревар во рамките на Лигата од Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува екипата на Алборг од Данска.

Натпреварот кој ќе стартува од 18:45 часот ќе можете да го проследите со директен пренос на Арена Спорт 3. Црвено-црните се наоѓаат во добра форма и ќе се обидат да стигнат до својата втора победа во групата.