Почетна Забава Тамара сними видео за песната која е посветена за ќерка и Хана

Тамара сними видео за песната која е посветена за ќерка и Хана

649

Новиот сингл доаѓа по пауза од цели три години од објавувањето на албумот “Еден ден”, каде што ги смести хитовите “Тажна љубов, среќна песна”, “Готово е”, “Тешко без тебе”, “Брод што тоне” и многу други, а веќе во најава е и неговиот наследник, кој би требало да биде промовиран до крајот на годинава. Но, сигурно нема да се лутиме ако задоцни, бидејќи таа неодамна ја потврди и веста дека Хана ќе си добие братче или сестриче, па имајќи го предвид досегашниот репертоар со евергрини, дефинитивно вреди да почекаме.