Почетна тагови зоолошка градина

таг: зоолошка градина

Скопје ЗОО: 15 фламинга добија нова мала лагуна

Во скопската Зоолошка градина денеска ќе биде отворено живеалиштето за фламинга. Проектот е работен со поддршка на градот Скопје и е едно од најубавите...

Пијан Полјак влегол во кафез во зоолошка и сакал да ја...

Млад маж под дејство на алкохол се обидел да удави мечка во зоолошката градина во Варшава откако провалил во кафезот. Откако 23-годишниот Полјак се пробил...

Од утре почнува со работа ЗОО Скопје – ова се протоколите

Од скопската зоолошка градина информираа дека бројот на посетителите од утре, ќе биде ограничен, но сепак луѓето повторно ќе можат да уживаат во нејзините...

ПР-от на зоолошка остро ги прозва инфлуенсерите, а Лила се почувствува...

Блогерството и инфлуенсерите на социјалните мрежи, во светот не се никаков новитет, но кај нас и во регионот, сега е нивното време. Сепак, оваа работа...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО