Почетна тагови Жерар Депардје

таг: Жерар Депардје

Жерар Депардје се покрсти во руска црква во Париз и стана...

Францускиот актер и руски државјанин Жерар Депардје премина во православие откако се покрсти во црквата „Св. Александар Невски“ во Париз. „Во нашата црква во петокот...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО