Почетна тагови Жељко Обрадовиќ

таг: Жељко Обрадовиќ

Партизан го “зграби” грчкиот MVP (ВИДЕО)

Јоанис Папапетру пристигнува во Белград! На силно инсистирање на првиот човек на Партизан, Предраг “Саша” Данилович и на легендарниот тренер Жељко Обрадович, пристигнува еден од...

Партизан го доведе омиленото крило на својот тренер

Партизан продолжува со нови засилувања. По пристигнувањето на Данте Егзум, "црно/белите" доведоа уште еден играч со NBA искуство. Станува збор за 32-годишното крило Џејмс Нанали....

Партизан и Обрадович го запалија “Пионир” (ВИДЕО)

Партизан во дуелот со Хамбург на дело ја покажа најубавата кошарка оваа сезона. Во пеколна атмосфера, во преполниот "Пионир" црно-белите славеа со 102-77. Она што...

Кошаркарска колумна на Димитар Младеновски–Денот кога во “лименката” падна големиот Реал...

На 6-ти ноември 1996 година, во преполната сала “Јане Сандански“, МЗТ Скопје го победи големиот Реал Мадрид со 69:68. Со овој фантастичен подвиг "металците"...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО