Почетна тагови забрана

таг: забрана

Забрана за емитување на „Задруга“ и кривична пријава за Кристијан Голубовиќ

Советот на регуларното тело за електронски медиуми на Србија (РЕМ) одлучи да иницира изработка на правилник, со кој ќе се ограничи емитувањето на реални...

Локалот во ТЦ Бисер во кој синоќа се забавуваа млади, ќе...

Со синоќешниот случај, во кој млади се забавуваа во локал во ТЦ Бисер во скопската општина Аеродром, е запознаен Пазарниот инспекторат и локалот ќе...

ВО ГРЦИЈА НЕМА ПАТУВАЊЕ ДО 15.СЕПТЕМВРИ: Властите ја продолжија забраната за...

Грчките власти донесоа повторно одлука за забрана на влез на граѓаните од Македонија поради состојбата со корона вирусот во земјава. Ова е всушност уште едно...

Потег на угостител ги разбесни Хрватите – поради пораката на влез...

Забраната за влез во ресторан за луѓето кои се вратиле од одмор од Хрватска, која била истакната на влезот во еден угостителски објект во...

Финска ги суспендира летовите од Скопје, пристигнале уште 17 заразени патници

Финска ги суспендира летовите од земјава до 29 август, откако уште 17 патници заразени со коронавирус пристигнале со лет на Визер од Скопје во...

Владата ја тргна забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови

Владата на Република Македонија донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Ова значи дека федерациите ќе...

Германија до 31 август забрани влез за граѓани од земји кои...

Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување на граѓани на земји кои не се членки на Европската унија до 31 август. Според информациите до...

Голем удар за Милан: Росонерите исфрлени од Европа!

Пред неколку минути УЕФА потврди дека за Милан нема да има и официјално место во Лига Европа следната сезона. Тоа УЕФА го потврди денеска, дека...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО