Почетна тагови временска прогноза

таг: временска прогноза

Денес можно локално НЕВРЕМЕ – од утре повторно стабилно, суво и...

Денес времето во државава ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во...

Таа е најзгодната презентерка на временска прогноза, а поради бујниот задник...

Мексиканската презентерка на временска прогноза, Џенет Гарсија е позната како најзгодното ТВ лице. Таа освен како водителка, се проба и во актерството, а одлично се...

Утре и за викендот стабилно, од понеделник повторно врнежи

Утре и во деновите од викендот времето ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура. Во понеделник попладне и во вторник...

Денеска сончево и студено

Времето наутро ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Утринската...

Временска прогноза за денес: Пеколот конечно помина

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и...

Температури до 36 степени: Денес сончево и топло, викендов нестабилност со...

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. УВ индексот ќе биде...

Дожд, грмежи, град и ветер- еве какво време не` очекува денес

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе...

Пороен дожд, грмежи и град- од петок промена на времето

Времето во Македонија денеска ќе биде слично на вчерашниот ден- променливо и нестабилно, е прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија. Во текот на...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
broken clouds
20 ° C
20 °
20 °
77 %
1kmh
75 %
Fri
29 °
Sat
29 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
30 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО