Почетна тагови Усаин Болт

таг: Усаин Болт

Се обрати и премиерот на Јамајка, па веста набрзо ја дозна...

Усаин Болт испиша историја во атлетиката. Најбрзиот човек на светот – Господин Молња. Но, едно девојче, на кое среќните родители сè уште не му...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО