Почетна тагови ус опен

таг: ус опен

ДОМИНИК ТИМ ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН ПО НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕСВРТ ВО ПОСЛЕДНИТЕ...

Доминик Тим влезе во клубот на освојувачи на гренд слем титула откако со историски пресврт го совлада Александер Зверев со 3:2 во финалето на...

Ѓоковиќ за дисквалификацијата остана без солидна заработка на УС-опен!

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ предвреме го заврши гренслемот УС-опен после дисквалификацијата синоќа откако со топче несмасно и несакајќи удри линиски судија, па поради...

Ѓоковиќ изгуби трпение, „урлаше“ за да го врати фокусот на натпреварот:...

„Ниту прв, а веројатно ниту последен пат да направам такво нешто кон својот тренер. Понекогаш такви работи се случуваат“ - изјавил Ѓоковиќ. Првиот тенисер на...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО