Почетна тагови улици

таг: улици

Како изгледаше Москва првиот ден по укинувањето на самоизолацијата (ФОТО)

На 9 јуни официјално беше укинат режимот на самоизолација во Москва. Еве како изгледаше градот со 13 милиони жители по речиси три месеци поминати...

Доха ги фарба улиците во сина боја, а причината ќе ги...

Градската управа на главниот град на Катар, Доха, започнала да ги фарба градските улици во сина боја, во рамки на пилот проектот за борба...

Поради снимање филм, ќе бидат затворени неколку улици во Скопје

МВР информира дека во времето од 5 до 14 часот на улицата Беласица и од 14 до 18 часот на улицата Самоилова (вијадуктот кај...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО