Почетна тагови удинезе

таг: удинезе

Италијанскиот шампион исклучително ефикасен на стартот од првенството (ВИДЕО)

Милан успешно ја започна одбраната на титулата. Актуелниот Италијански шампион, ја започна сезоната триумфално во ефикасен меч на својот “Сан Сиро” против Удинезе кој заврши...

Шампионскиот плејмејкер со остра порака до прогнозерите

Стартува новата сезона во Италијанското првенство. Актуелниот шампион, Милан (денес во 18:30 часот) го пречекува Удинезе во првото коло од Сериа А. "Росонерите" денес ја...

Потресната приказна за детето кое никогаш не се предаде – Хуан...

Колубиската фудбалска ѕвезда Хуан Куадрадо со години е еден од најдобрите во светот. Сјајниот офанзивец од 2015 година настапува за Јувентус и сеуште делува импресивно....

Несторовски три години на „Фриули“, го избра и бројот на дрес

Трансферот на Илија Несторовски од Палермо во Удинезе е завршена работа, откако македонскиот репрезентативец ги договори сите детали од договорот со новиот клуб. Договорот што...

Договорено: Несторовски две години во Удинезе!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски својата кариера ја продолжува во Удинезе! Се чини завршена е сагата околу македонскиот напаѓач кој и дефинитивно, според најавите од Италија,...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО