Почетна тагови училишта

таг: училишта

Миа Костова за онлајн наставата: „Навистина, не ду*ите ли со школово...

Пандемијата со коронавирусот која го зафaти целиот свет,  не само што ни стави кочница на секојдневните обврски, нормалниот живот, туку и наметна и една...

Сите опции на маса, никаква одлука засега: Онлајн настава, комбинирана настава,...

Нова социјалдемократска партија (НСДП) предложи вчера новата учебна година да се прескокне, односно учениците да останат дома и воопшто да не одат на училиште. „Физичкото...

Комисијата за заразни болести предлага наставата да се одвива онлајн, освен...

Ставот на комисијата за заразни болести е наставата да почне да се одвива онлајн, освен во првите одделенија во коишто е неопходно физичко присуство...

Од 1.септември повторно нема настава во училиштата?

Министерството за образование денеска на својата веб-страница ја објави нацрт верзијата на Концептот за развивање систем за образование од далечина во основните и во...

Австралијка собра илјадници евра за да реновира училиште во Македонија

„Сум ја посетила Македонија неколку пати и сфатив дека сум благословена што живеам во Австралија“, изјави Австралијката со македонско потекло околу инспирацијата за проектот. Медисон...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО