Почетна тагови турку

таг: турку

Финска ги суспендира летовите од Скопје, пристигнале уште 17 заразени патници

Финска ги суспендира летовите од земјава до 29 август, откако уште 17 патници заразени со коронавирус пристигнале со лет на Визер од Скопје во...

Уште 12 позитивни на Ковид-19 пристигнале од Скопје во Турку

Уште 12 патници кои пристигнале со саботниот лет на Визер од Скопје во Турку биле позитивни на Ковид-19, соопштија финските власти. На летот имало вкупно...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО