Почетна тагови тренер

таг: тренер

MЗТ Скопје Аеродром со ново стар диригент

МЗТ Скопје го претстави новиот тренер. Александар Петровиќ се враќа во Аеродром. Доскорешниот тренер на Академија ФМП, го превзема кормилото на плаво/белите. Еден од најпрепознатливите лица...

Кога ќе дојде чуварот со влечката, ниту еден од 10-те огромни...

Не се смејте, кој еднаш јадел влечка, знае колку боли и не сака да му се повтори :). https://youtu.be/ESRUscYePTA

„Македонците не сфаќаат зошто треба да се тренира четирипати на ден“

Тренерот со кој беше освоена единствената круна досега во Лигата на шампионите во женска кокунренција, Александар Панов во интервјуто за handballfast.com покрај за тоа како работел во...

Конте останал зашто Интер му ветил уште нови – пет засилувања!

После одлуката на Антонио Конте да остане тренер на Интер и покрај најавите дека по една година го напушта кормилото на „нераѕурите“, а пет...

Барселона го претстави Роналд Куман на тренерската позиција (ВИДЕО)

Барселона го претстави Роналд Куман како нов тренер на клубот. Холанѓанецот потпиша договор со Каталонците со траење до 2022 година. Тој на „Камп ноу“...

Вучиќ: Кога ќе завршам со политика ќе бидам тренер по кошарка

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за српски „Курир“ вели дека ако не е политичар би сакал да биде тренер по кошарка. „Би се обидел...

За 10 години – 28 трофеи: Пеп Гвардиола е убедливо најдобриот!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е убедливо најдобар тренер во светот во последната деценија, а ако вака продолжи, сигурно ќе биде најуспешен во...

Стружанецот доби голема „улога“ – Ратинген го назначи Јоноски за тренер-играч

По отказот за тренерот на Ратинген пред неколку дена, Халид Кан, германската екипа реши да назначи нов. Денеска германскиот ракометен клуб извести дека како тренер...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО