Почетна тагови тоше проески

таг: тоше проески

Марија Шерифовиќ: „Тоше Проески е единствениот изведувач со кој сакав да...

Марија Шерифовиќ важи за една од најдобрите пејачки во регионот  која благодарение на својот вокал ги полни сите сали каде и се појави. Марија зад...

Тоше нејзе ѝ ја испратил последната порака пред да потоне во...

Вчера се одбележа 13 години од трагичната смрт на нашиот Тоше Проески. Во раните утрински часови, тогаш 26-годишниот Тоше трагично го загуби животот во автомобилска несреќа кај Нова...

На денешен ден згасна Македонската и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески

Во кобна сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година загина македонската и балканската музичка мега-ѕвезда Тоше Проески. Оваа трагична несреќа се случи на автопатот Загреб...

Идејното решение готово: Вака ќе изгледа вечното почивалиште на Тоше Проески...

Општина Крушево избра идејно решение за уредување на гробот на Тоше Проески. Со тоа е откочена процедурата за изградба на достојно почивалиште на музичката...

Елена Ристеска ќе пее за роденденот на Тоше во Крушево

Во текот на манифестацијата ќе се одвива и креативна работилница во авторство на ракотворци од Битола. Крушево се подготвува...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
93 %
0.5kmh
0 %
Sun
17 °
Mon
19 °
Tue
19 °
Wed
19 °
Thu
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО