Почетна тагови торино

таг: торино

Дибала се сели во Милано

Откако се реши да не го продолжи договорот со Јувентус, Паоло Дибала има нов клуб. По седум години поминати во клубот од Торино, аргентинскиот репрезентативец...

Потресната приказна за детето кое никогаш не се предаде – Хуан...

Колубиската фудбалска ѕвезда Хуан Куадрадо со години е еден од најдобрите во светот. Сјајниот офанзивец од 2015 година настапува за Јувентус и сеуште делува импресивно....

(Видео) Еве како е пречекан Роналдо во Торино

Еден од најдобрите фудбалер на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо се врати во Торино и замина во двонеделна изолација пред да му се стави на...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО