Почетна тагови Тим Хардавеј

таг: Тим Хардавеј

NBA-Кајри Ирвинг го води Далас кон врвот на Западот (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме натпреварот помеѓу Далас Маверикс и Сакраменто Кингс. Во дуелот помеѓу третопласираниот и четвртопласираниот тим во Западната конференција, гостите од Тексас...

NBA-Драма во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Само што заврши најинтересниот натпреварот од синоќешната NBA програма. Лос Анџелес Лејкерс го пречека Далас Маверикс. Гостите од Тексас го имаа водството во првото полувреме, но...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Легендарниот плеј го доби своето место меѓу “бесмртните” (ВИДЕО)

Тим Хардавеј стана нов член на "Халата на славните". Легендарниот плејмејкер рано утрово, конечно го завзема своето место во најеминентно кошаркарско друштво во Спрингфилд ("Naismith...

NBA-Мајами Хит во ретро издание на својата годишнина (ВИДЕО)

Продолжува трендот на враќање на "ретро"изгледот. Најнов тим кој реши да ги врати во употреба дресовите од минатото е тимот на Мајами Хит. Тимот од Флорида,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Сите новости до сега

Деновиве ке ви ги претставиме сите новости од најсилната лига во Светот. Следуваат сите ("помали") трансакции кој до сега не ги спомнавме. Исклучителниот потенцијал, Џарет...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО