Почетна тагови Тибор Плајс

таг: Тибор Плајс

Европскиот шампион почна да се засилува

Актуелниот европски шампион започна со засилување на екипата за следната сезона. Анадолу Ефес ги најваи првите две нови имиња кој треба да ја зајакнат центарската...

Анадолу Ефес втора година по ред на европскиот трон

Прекрасно финале во "Штарк арена" - Белград. Пред 20.000 гледачи, бранителот на титулата Анадолу Ефес се соочи со Реал Мадрид. Првото полувреме започна со добра...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО