Почетна тагови Ти-Мек

таг: Ти-Мек

Ретро NBA-Првиот дуел помеѓу братучедите (ВИДЕО)

На денешен ден се случи првиот судир помеѓу братучедите, Винс Картер и Трејси МекГрејди. На 23.01.2001 година, Орландо Меџик го пречека Торонто Репторс. Ова беше прво...

Ретро NBA-Рекордната рафална стрелба на Ти-Мек (ВИДЕО)

Денес се потсетуваме на една магична поентерска претстава. На денешен ден, во 2004 година Орландо го пречека Вашингтон. На овој натпревар Трејси МекГрејди постигна неверојатни...

NBA-На денешен ден Ти-Мек се судри со “стршлените” (ВИДЕО)

Се потсетуваме на дуелот кој на денешен ден се случи помеѓу Шарлот Хорнетс и Орландо Меџик, од сезоната 2000-2001. Посебно внимание ќе обрнеме на играта...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Незапирливиот Ти-Мек (ВИДЕО)

“За мене, Трејси МекГрејди е најтешкиот кошаркар кој сум морал да го чувам.” – Коби Брајант. Трејси Ламар МекГрејди. Роден на 24 Мај 1970 година...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Уникатниот Џермејн О’Нил (ВИДЕО)

Џермејн О'Нил претставува еден од најдобрите крилни центри кој настапуваше во периодот од 2000 до 2010 година. Важи за еден од најмладите играчи кој стапнале...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Историската претстава на “Ти-Мек” (ВИДЕО)

На денешен ден, бевме сведоци на (според многумина) најневеројатниот пресврт во историјата на кошарката. На 9-ти Декември 2004 година, "спарси" имаа огромно водство и го...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО