Почетна тагови технолошки центар

таг: технолошки центар

Ердоган отвори технолошки центар и 40 фабрики низ Турција, одеднаш

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, порача дека е одлучен Турција да ја направи глобален производствен и технолошки центар, јави агенцијата Анадолија. Ердоган присуствуваше на свеченото...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО