Почетна тагови Тедрос Аданом Гебрејсус

таг: Тедрос Аданом Гебрејсус

Алармантно предупредување на СЗО: Пандемијата се влошува

Директорот на СЗО предупреди дека пандемијата на коронавирусот се влошува и откри нови жаришта на опасниот вирус. Тедрос Аданом Гебрејсус предупреди дека пандемијата на коронавирусот се...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО