Почетна тагови Тајсон

таг: Тајсон

Бокс корнер со Димитар Младеновски – Џулијан Џексон=”Тајсон” од друга категорија...

Што се случува кога ќе се појави боксер со страотен (нереално моќен) удар, атипично за својот физикус? Тогаш говориме за Џулијан “Хок” Џексон. Без никаков...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Челичниот” Мајк (ВИДЕО)

Кога станува збор за Мајк Тајсон може да се пишува премногу. Од скромните и тешки почетоци преку макотрпниот пат до врвот. Хаотичниот начин на живот,...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Како Тајсон Фјури го детронизира Владимир Кличко?...

Во боксот, најмалите детали може да направат огромна разлика. Toa e осебно воочливо кога станува збор за психолошка игра на зборови и вртоглаво висока самодоверба. Една...

Бокс корнер со Димитар Младеновски: Тајсон Фјури – Гладијаторот со лавовско...

Тајсон Фјури е се само не обичен човек! По брилијантниот скор од 25 победи без пораз и освојувањето на линеарната круна ("појасите" WBA, IBF, WBO...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО