Почетна тагови тајланд

таг: тајланд

На повеќе од 150.000 странци во Тајланд им се заканува затвор...

Повеќе од 150.000 странски државјани до 26 септември мора да ги продолжат своите туристички визи, во спротивно ќе бидат обвинети за кршење на законскиот...

Убавата кралица што ползи пред сопругот

Тајландскиот крал се ожени со заменичката на командантот на единицата која се грижи за неговата безбедност и ја прогласи за кралица, соопшти кралската фамилија....

Пилот херојски загинал додека го спуштал авионот со расипан мотор подалеку...

На интернет се појави драматично видео на кое може да се види како пилотот го насочува авионот далеку од населеното место, спасувајќи десетици животи,...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО