Почетна тагови тачи

таг: тачи

Тачи бара да биде укинат Специјалниот суд во Хаг каде се...

Хашим Тачи, претседателот на Косово, побара парламентот во Приштина да донесе одлука со која ќе се ограничи мандатот на Специјалниот суд за УЧК во...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО