Почетна тагови судење

таг: судење

Златна зора е прогласена за криминална организација, Атина е под опсада:...

Причина за протестите во Атина е пресудата за популарната политичка групација, екстремно десничарската "Златна зора", која атинскиот суд утрово ја прогласил за криминална. "Златна зора",...

Завршува судењето на членовите на „Златна зора“ во Грција, им се...

Најголемото судење на радикално десните екстремисти во Грција, групирани во партијата Златна зора и околу неа, денеска треба да заврши со изрекување на пресудата,...

На ѕвездата од филмовите за возрасни му се заканува затворска казна...

Ѕвездата на филмовите за возрасни, Рон Џереми, обвинет е за дополнителни 20 точки на сексуален напад, откако минатата недела во судот изјавил дека не...

Анџелина Џоли и Бред Пит во нов скандал: „Таа го изгуби...

Популарната актерка Анџелина Џоли во последните неколку години, од кога беше започната постапката на разводот меѓу неа и Бред Пит, е предмет на странските...

Актерката Силвија Стојановска седна на обвинителна клупа

Во Кривичниот суд во Скопје денеска почна судењето за актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ кои се обвинети за производство и пуштање...

Австралиски наставник педофил кој силувал ученици нема да оди во затвор...

Наставник педофил во Австралија која злоставувал ученици нема да оди во затвор поради неговата дебелина и транспортот до затворот, кој што државата би ја...

Поднесено обвинение против актерката: Силвија Стојановска и Воислав Будисавјевиќ ќе одговараат...

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против Силвија Стојановска и нејзиниот сопруг за шверц на кокаин од Колумбија во Шпанија. Потсетуваме,...

Бурни реакции во судницата од роднини на загинатите во несреќата кај...

Спора правда и ретки рочишта. Дел од роднините на загинатите и повредените во автобуската несреќа кај Ласкарци што се случи пред 16 месеци, не...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО