Почетна тагови сол

таг: сол

Многумина лубеницата ја јадат само доколку ја посолат: Кога ќе ја...

Солта ја прави лубеницата да биде послатка затоа што креира солено-сладок контраст и така овозможува слаткоста уште повеќе да дојде до израз. Доколку досега сте...

Чудо на природата: Седум неверојатни факти за морето на смртта

Мртвото море, Море на смртта и Лотово море се имињата за соленото езеро помеѓу Јордан и Израел чие ниво на сол изнесува 33 отсто. Се...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО