Почетна тагови швајцарски научници

таг: швајцарски научници

Револуционерно достигнување на швајцарските научници: Клетките на агресивен рак на дојка...

Експерти од Универзитетот во Базел успеале да ги натераат клетките на рак на дојка да се претворат во сало и со тоа да станат...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО