Почетна тагови сеха лига

таг: сеха лига

Татабања исфрлена од СЕХА-лигата: Спартак Москва доби место во регионалното натпреварување

СЕХА-лигата денеска донесе одлука да ја исфрли Татабања од натпреварувањето поради несогласувања со управата на унгарскиот тим. Според руските медиумите, замената за Татабања е веќе...

ПРОБЛЕМ: Украинската федерација му забрани на Мотор да игра во СЕХА...

Иако пред еден месец украинскиот шампион Мотор Запорожје беше претставен како нов учесник во регионалната СЕХА лига, како што пишува „Брз Центар“ можно е...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
7.2 ° C
8 °
6.7 °
81 %
5.7kmh
40 %
Sat
8 °
Sun
10 °
Mon
9 °
Tue
11 °
Wed
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО