Почетна тагови Salvini

таг: salvini

Германски судија го нападна Салвини за потсмевање со фотографијата на НВО...

Судија во Германија му нареди на популистичкиот италијански министер за внатрешни работи, Матео Салвини, да отстрани фотографија од промигрантски активист на НВО или да...

Победа за Салвини: Италија нема да прими брод со 160 мигранти!

Административниот суд во Рим синоќа одлучи дека бродот на шпанската хуманитарна организација “Open Arms” со 160 мигранти не смее да навлезе во италијанските територијални...

“Ти благодарам Ричард! Одведи ги мигрантите во Холивуд со твојот авион,...

Заменик премиерот на Италија, Матео Салвини, му порачал на американскиот актер Ричард Гир дека би можел со својот приватен авион да ги префрли мигрантите...

(ВИДЕО) Караница на конференција во ЕУ. Салвини порача: Ни требаат италијански...

Верувам дека сум во владата за да се погрижам младите луѓе да имаат голем број на деца, како беше во минатото, а не да...

Објавена е снимка за која што не смееше да дознае јавноста:...

На конференцијата за миграцијата во Виена минатиот петок имало жесток конфликт помеѓу италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини и шефот на луксембуршката дипломатија...

Салвини: За неколку месеци јас и Орбан ќе владееме со Европа

Министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, и вицеканцеларот на Австрија, Хајнц Кристијан Штрахе, демонстративно застанаа зад унгарскиот премиер, Виктор Орбан. „Убеден сум дека...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
moderate rain
17 ° C
17 °
17 °
93 %
2.1kmh
90 %
Wed
22 °
Thu
25 °
Fri
28 °
Sat
27 °
Sun
29 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО