Почетна тагови рекет

таг: рекет

(Аудио): Излегоа нови „бомби“ од „Рекет“

Вкупно 11 аудио записи поврзани со случајот „Рекет“ вечерва беа објавени на непознат Јутјуб канал под име „Добар човек“. Во снимките се слушаат разговори меѓу...

БУГАРСКИ БИЗНИСМЕН ГО ОБВИНУВА БОРИСОВ ЗА РЕКЕТ – нему и на...

„За помалку од три години, директно им предадов на министерот Владислав Горанов и на премиерот Бојко Борисов над 60 милиони лева, на нивно директно...

Арсовски: Да имаше правда наместо извршителите, нарачателот Заев ќе беше на...

Право и правда во Република Македонија одамна нема. Да имаше правда и независно правосудство, денеска на обвинителната клупа за случајот „Рекет“ за завршни зборови...

Завршни зборови „Рекет“: Русковска пушти необјавена снимка од домот на Камчев,...

Обвинителката Вилма Русковска денеска во завршните зборови за случајот „Рекет“ пушти снимка од камерите во домот на Орце Камчев од 21 февруари 2019, еден...

ВМРО-ДПМНЕ: Вилма Русковска се повеќе ја развлекува истрагата за милионскиот РЕКЕТ

Истрагата за случајот РЕКЕТ е компромитирана. Таа не ги исполнува очекувањата на правото и правдата. Од ден во ден Вилма Русковска се повеќе ја развлекува...

Кирацовски на распит за случајот „Рекет“

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска исказ за случајот „Рекет“ треба да даде пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски. Претходно, искази во Обвинителството дадоа...

Пратеничката Фросина Ременски утре ќе даде исказ за „Рекет“

Пратеничката и доноедамшна потпретседателка на владејачката СДСМ; Фросина Ременски, во среда ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со случајот „Рекет“, објави во...

Твитер за Лила: “Вилма ја прашала Лила каде е милионот”

Познатата ТВ водителка, Лила Филиповска, утрово пристигна во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, каде даваше изјава во истрагата за “Рекет”. По еден...

Рускоска: Заев не е спомнат во исказот на Камчев

Ниту премиерот Зоран Заев, ниту други политичари не се спомнати во исказот на Јордан Камчев, рече денеска обвинителката Вилма Рускоска по седницата на Советот...

Фатиме Фетаи: Секој што се огрешил мора да одговара

„Никој не е недопирлив“, вели обвинителката Фатиме Фетаи по проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“ и приведувањето на шефицaта на СЈО, Катица Јанева кoја...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
24 ° C
24 °
24 °
44 %
8.7kmh
20 %
Fri
22 °
Sat
29 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
30 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО